MEZOTERAPIA IGŁOWA

iglowa

Mezoterapia igłowa  polega na bezpośrednim wstrzyknięciu w skórę niewielkich dawek preparatu. W zależności od rodzaju użytej substancji i miejsca jej podania, można uzyskać różne pożądane efekty. Jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów jest mezoterapia z użyciem preparatów anti-aging. Jest to zabieg, który w sposób sprawdzony i niezbyt inwazyjny potrafi naprawić jędrność skóry i jej nawilżenie. Poleca się go zarówno osobom , które zauważyły u siebie pierwsze objawy starzenia się skóry, jak i tym, u których proces ten jest już bardziej zaawansowany. Zabiegi można wykonywać miejscowo, np. tylko na okolicę oczu, lub kompleksowo, na całą twarz, dekolt, szyję lub dłonie. Głównym składnikiem większości jest kwas hialuronowy, któremu towarzyszyć mogą m.in. witaminy, glicerol czy antyoksydanty. Mezoteraia daje najlepsze efekty, jeśli wykona się serię kilku zabiegów powtarzanych przez około 2-4 miesiące. Aby podtrzymać rezultaty, 2-3 razy w roku warto poddawać się zabiegom „przypominającym”. Niezależnie od składu preparatu, już same iniekcje stymulują fibroblasty znajdujące się w skórze do szybszej produkcji kolagenu.

Przed zabiegiem:

Dwa dni przed zabiegiem powstrzymaj się od przyjmowania leków obniżających krzepliwość krwi np. aspiryny, ponieważ zwiększają ryzyko wystąpienia siniaczków. Jeśli Twoja skóra jest szczególnie podatna na zasinienia poinformuj o tym kosmetologa. Zwykle w takich sytuacjach, zaleca się smarowanie skóry kilka dni przed zabiegiem, maścią z witaminą K. Gdy masz skłonność do opryszczki, zarówno przed zabiegiem i po zabiegu zażywaj Heviran.

Po zabiegu:

Bezpośrednio po nim skóra jest zaczerwieniona i delikatnie obrzęknięta. Mogą być też widoczne drobne grudki, przypominające zatopione pod skórą kropelki wody. Wchłoną się one następnego dnia. Jeżeli po mezoterapii powstają ewentualne siniaczki , widać je zaraz po zabiegu.

Efekt:

Pozytywne zmiany zauważysz tuż po zabiegu. Jednak pełne efekty mezoterapii widoczne będą po upływie około tygodnia. Zabieg jest najskuteczniejszy, jeśli wykonuje się go w seriach (ilośc zabiegów zależy od rodzaju preparatu i indywidualnych potrzeb). Najlepiej też powtarzać go co 4-6 miesięcy

Przeciwwskazania:

  • alergia na którąkolwiek z substancji zawartych w preparacie
  • ciąża i okres karmienia piersią
  • czynne infekcje
  • aktywna opryszczka
  • choroby autoimmunologiczne
  • skóra źle tolerująca iniekcje (bardzo płytko unaczyniona lub ze skłonnością do powstawania bliznowców)
  • terapie lekami obniżającymi krzepliwość krwi
Twarz + maska 300
Twarz i szyja + maska 320
Szyja i dekolt + maska 300
Twarz, szyja, dekolt + maska 330 zł
Okolica oczu 200zł
Karnet 5 zabiegów + 1 gratis

   

Początek strony