KWAS HIALURONOWY – WYPEŁNIANIE ZMARSZCZEK

23Kwas hialuronowy występuje w skórze w sposób naturalny- jest podstawowym składnikiem skóry, który utrzymuje jej właściwy poziom nawilżenia i jędrność. Niestety wraz z wiekiem jego ilość stopniowo się zmniejsza, wskutek czego skóra wysusza się, wiotczeje, pojawiają się zmarszczki, a policzki i usta tracą swoją objętość.
Preparaty zawierające kwas hialuronowy wstrzyknięte do skóry właściwej skutecznie uzupełniają jego niedobór, nawilżają skórę, wypełniają zmarszczki, nadają objętość, modelują usta, poprawiają kontur twarzy, pobudzają naturalne procesy regeneracyjne skóry, dzięki czemu nawet po wchłonięciu preparatu skóra wygląda lepiej niż przed zabiegiem.

Kwas hialuronowy wykorzystywany do wygładzania zmarszczek jest preparatem syntetycznym, co znacznie zmniejsza ryzyko wystąpienia objawów alergii. Zapewnia nam dużą wygodę, gdyż nie wymaga wcześniejszej próby uczuleniowej.

Czy zabieg jest bolesny?

Ok. 40minut przed zabiegiem miejsca, w które chcemy podać preparat smarujemy kremem, który w swoim składzie zawiera środek znieczulający.

24


Kiedy powstaje i jak długo utrzymuje się efekt?

Zabiegi wygładzania zmarszczek kwasem hialuronowym są bardzo skuteczne, dają natychmiastowe efekty, jednak nie są to zabiegi, które wykonujemy raz na zawsze. Po 8-12 miesiącach preparaty kwasu hialuronowego stopniowo podlegają degradacji i ulegają całkowitemu wchłonięciu. Należy wówczas zabieg powtórzyć, co z jednej strony uznać można za wadę, z drugiej za zaletę, ponieważ dzięki temu są to zabiegi całkowicie bezpieczne. Dają gwarancję, że po jakimś czasie efekt minie i nie spowoduje trwałej zmiany w wyglądzie twarzy. Proces ten jest więc w 100% odwracalny w czasie.

Schemat terapii

Preparaty do wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym mają postać plastycznego i elastycznego żelu, który po wprowadzeniu do skóry wypełnia zmarszczkę, dając bardzo naturalne efekty. Podawane są bardzo cienkimi igłami co zmniejsza odczucie bólu. Po wstrzyknięciu żelu w linię zmarszczki lub w usta preparat wiąże wodę i powiększa objętość danej okolicy wygładzając zmarszczki. Zabieg trwa ok 30 minut. Rezultat można obejrzeć natychmiast w lusterku. Zabiegi nie powodują wyłączenia klienta z codziennego życia.

25

Zalecenia pozabiegowe

Po zabiegu przez dwa tygodnie należy unikać silnego nasłonecznienia (solarium) i nagrzewania (sauna)
Uwaga! Odstęp czasowy między zabiegiem wypełniania zmarszczek, a innymi metodami odmładzania skóry (iniekcje toksyny botulinowej- Botox, laseroterapia, peeling chemiczny, mikrodermabrazja) powinien wynosić min. 3 tygodnie.

Wskazania:

  • Zmarszczki,
  • Bruzdy,
  • Opadnięte kąciki ust.

Przeciwwskazania:

  • ciąża, karmienie piersią,
  • choroby o podłożu autoimmunologicznym,
  • skłonność do powstawania blizn przerostowych,
  • stany zapalne skóry (opryszczka, trądzik),
  • nadwrażliwość na kwas hialuronowy;
  • choroby nowotworowe

Objawy niepożądane:

  • zaczerwienienie, obrzęk,
  • ból w miejscu wstrzyknięcia materiału- objawy te znikają w przeciągu 72 godzin,
  • świąd w przypadku skóry wrażliwej,
  • nadwrażliwość w miejscu korekcji,
  • sporadycznie obrzęk pod postacią zgrubienia utrzymującego się kilka tygodni.

Cena – 1 ampułka 1ml 600 zł

Modelowanie ust kwasem hialuronowym
26
Starzenie się powoduje utratę jędrności ust. Usta odwadniają się, skóra na nich staje się cienka i ulega wysuszeniu, co nadaje im starszy wygląd. Połączenie działania enzymatycznego oraz mechanicznego zwiększa zużycie kwasu hialuronowego w tkance ust. Zawartość kwasu hialuronowego jest więc mniejsza w wardze czerwonej niż w bruzdach nosowo – wargowych.

Starzenie się ust:

Proces starzenia się ust przebiega według ścisłej kolejności. Pierwszym etapem procesu starzenia się ust jest ich odwodnienie, co pociąga za sobą utratę objętości i jędrności. W miarę postępowania odwodnienia, wargi tracą też kolor. Wspomniana utrata objętości i jędrności powoduje zwiotczenie brzegu ust, co z kolei prowadzi do powstawania zmarszczek słonecznych, które nie napotykają już żadnej przeszkody, by się dalej rozwijać.
27
Nawilżanie ust:

Nawilżenie jest niezbędnym warunkiem utrzymania jędrności i struktury warg, a zatem ochrony przed skutkami upływu czasu. W przypadku warg odwodnienie jest pierwszym sygnałem klinicznym starzenia się. Tłumaczy się to nieobecnością w wardze czerwonej warstwy zrogowaciałej, a zatem słabszą ochroną, niż w przypadku wargi białej i skóry w pojęciu tradycyjnym. Ponieważ woda jest niezbędna dla utrzymania jędrności skóry, a kwas hialuronowy jest najsilniejszą znaną dziś substancją nawilżającą, użycie tego typu substancji w celu nawilżenia odwodnionych ust i ponownego ukształtowania tkanek śluzówki warg wydaje się uzasadnione. Dzięki zabiegom z kwasem hialuronowym można powiększyć objętość ust, zmienić delikatnie kształt, podnieść opadające kąciki. Nie ma szczególnych wskazań, co do przedziału wiekowego w którym należałoby się poddać zabiegowi. Jest to zabieg dla kobiet w różnym wieku, gdyż spełnia różne oczekiwania. Można wyrównać kontur lub wyrównać zbyt cienką górną lub dolną wargę.

28
Efekt odmłodzenia:

Wstrzykiwanie preparatów kwasu hialuronowego w późniejszym wieku daje wyraźny efekt odmładzający. Usta są lepiej nawilżone, odzyskują kolor i młodzieńczą jędrność. Powiększenie objętości ust powoduje, że znikają małe i większe zmarszczki dookoła ust, co daje ogólny efekt odmłodzenia.
Jeżeli na twarzy jest jakikolwiek fragment, który należy chronić, to są to bez wątpienia usta. Należy aktywnie działać w tej dziedzinie, gdyż powstawanie małych i większych zmarszczek, bardziej lub mniej głębokich, wokół ust, nie wynika jedynie z nadwyrężenia mimiką, ale świadczy o rzeczywistym starzeniu się, co trudno jest pacjentom zaakceptować. W przypadku terapii ust, należy za wszelką cenę brać pod uwagę objętość i aspekt zewnętrzny każdego typu ust - ich naturalny wygląd!

Zabieg modelowania ust:

Jedną z najpopularniejszych obecnie metod poprawiania wyglądu stało się modelowanie ust - poprawianie ich konturu, powiększanie objętości. Zabieg może być wykonywany bez względu na wiek pacjenta. U młodych kobiet a także mężczyzn, korekta dotyczy przeważnie zbyt mało wykształconej wargi górnej lub dolnej. W późniejszym wieku dokonujemy głównie korekty konturu warg i zmian wynikających z postępującego procesu starzenia się ust związanego z odwodnieniem czerwieni wargowej.

29
Przed zabiegiem modelowania ust:

Zabieg modelowania ust nie wymaga specjalnych przygotowań. Nie należy zażywać aspiryny i stosować leków przeciwzapalnych na około 3 dni przed zabiegiem. W dniu zabiegu powinno się unikać intensywnego nagrzewania ciała (sauna, solarium, promienie słoneczne) oraz intensywnego wysiłku fizycznego. Bezpośrednio przed zabiegiem należy zmyć makijaż z ust. Wszystkie te zalecenia mają na celu uzyskanie jak najlepszego efektu.

Przebieg zabiegu modelowania ust:

Okolice ust są bardzo wrażliwe, z tego względu proponujemy pacjentom znieczulenie miejscowe: przy pomocy kremu znieczulającego ok. 40 min przed zabiegiem. Preparat kwasu hialuronowego jest wstrzykiwany w skórę właściwą przy pomocy ampułko-strzykawki i bardzo cienkiej igły. W zależności od potrzeb można korygować całą okolicę ust poprzez:

  • zwiększenie objętości wargi czerwonej
  • modelowanie konturu ust
  • wypełnienie drobnych zmarszczek wokół ust
  • uniesienie kącików ust

Po iniekcji miejsce wstrzyknięcia preparatu jest masowane celem równomiernego rozprowadzenia na całej powierzchni. Bezpośrednio po zabiegu stosujemy preparat z witaminą K lub inny preparat ograniczający możliwość pojawienia się drobnych siniaczków.
Po zabiegu modelowania ust:

Przez kilka godzin po zabiegu należy unikać dotykania i masowania miejsc iniekcji. Przez około 3 dni należy unikać nadmiernego narażenia na promienie słoneczne oraz ciepło (solarium, promienie słoneczne, i sauna). Wszystkie te zalecenia mają na celu uzyskanie jak najlepszego efektu.
Działania niepożądane:

Po zabiegu mogą wystąpić reakcje zapalne tj. obrzęk, zaczerwienienie, rumień. Może też pojawić się krwiak. Wszystkie te objawy ustępują samoistnie w ciągu kilku dni.

Przeciwwskazania:

  • kobiety w ciąży i karmiące piersią
  • miejsca z problemami skórnymi typu zapalnego i/lub infekcje (trądzik, opryszczka, itp.)
  • skłonności do blizn przerostowych (keloidów), choroby układu immunologicznego, immunoterapia, nadwrażliwość na kwas hialuronowy

Cena – 1 ampułka 1ml 600 zł

Początek strony