Cosmelan – walka z przebarwieniami

cosme
NAJSKUTECZNIEJSZA KURACJA WYBIELAJĄCA W PORÓWNANIU DO TERAPII DEPIGMENTACYJNYCH DOSTĘPNYCH OBECNIE NA RYNKU

Zawiera czynniki rozjaśniające o natychmiastowym działaniu. Nie posiada substancji o działaniu keratolitycznym. Kuracja jest bezpieczna i odpowiednia dla każdego fototypu skór.
Polecamy zwłaszcza przy leczeniu przebarwień o podłożu hormonalnym (melasmy) !

W skład zestawu COSMELAN wchodzą:

  • roztwór odtłuszczający
  • maska w kremie COSMELAN 1
  • krem depigmentacyjny COSMELAN 2

Zabieg składa się z dwóch etapów:

 1. W gabinecie medycznym: 
  Kosmetolog / lekarz oczyszcza i odtłuszcza skórę, a następnie nakłada maskę Cosmelan 1, która przypomina w kolorze ciemny fluid.
 2. W domu:
  Klient z nałożoną maską udaje się do domu i zmywa ją pod bieżącą wodą po około 3-5 godzinach. Czas trzymania maski ustalany jest przez kosmetologa/lekarza w zależności od fototypu skóry pacjenta. Następnie stosuje się krem Cosmelan 2 przez 1-3 miesięcy od zabiegu wg. Schematu dobranego przez kosmetologa oraz specjalny krem łagodzący – Hydra Vital Factor K.

cosme1
Czynnikami aktywnymi w preparatach Cosmelan są:

 • Kwas kojowy, kwas fitowy, arbutyna, palmitynian retinolu, Wit. C, E, A, tyrosinol.

Pełen efekt widoczny jest po około 1 miesiącu.
Preparat może być stosowany dla każdego rodzaju skóry i przebarwień o podłożu hormonalnym ( melasma), skóry tłustej i mieszanej, ponieważ oprócz tego, że pozwala pozbyć się plam barwnikowych, reguluje wydzielanie łoju, zwęża pory i dodaje skórze blasku.

Mechanizm działania:
Substancje wykorzystywane w zabiegu Cosmelan hamują tyrozynazę, kluczowy enzym w procesie tworzenia barwnika (melaniny). Kilka substancji obecnych w Cosmelan działa przez blokowanie tego enzymu, lub nawet odwraca przemiany metaboliczne w łańcuchu.

Rezultaty:
Stan skóry poprawia się już tydzień po rozpoczęciu kuracji. W zależności od typu skóry leczenie przebiega z różną szybkością. W przypadku ciemnej skóry ( fototyp IV i V ) plamy zaczynają znikać po 8-10 dniach. Osoby o jasnej karnacji ( fototyp I i II ) i fototyp III – zanik plam jest obserwowany między 8 – 21 dniem,

cosme2

Stopień znikania plam:
W 99% przypadków intensywność zabarwienia plam ulega redukcji o 95%. Klient powinien mieć świadomość, że choć przebarwienia praktycznie znikają, może być widoczny cień w miejscu , gdzie poprzednio była zlokalizowana zmiana barwnikowa. Jest to odczucie subiektywne. Jeżeli leczenie preparatem Cosmelan zostanie przerwane, przebarwienia mogą pojawić się ponownie, ponieważ terapia nie eliminuje tendencji do hiperpigmentacji, jedynie ją przerywa.

CENA ZABIEGU + 2 KREMY 1500ZŁ

Początek strony